Taman kada pomislite da najliberalniji grad na svetu ne može da bude napredniji što se tiče politike legalizacije narkotika, klabing prestonica, Amsterdam nas je ovog puta stvarno zatekla.
Mlade holandske liberal-demokrate najavili su da će sutra otvoriti prva MDMA radnja na svetu kako bi se smanjili šteti efekti prohibicije.
Vrata radnje će se otvoriti u 11 časova sutra, nalazi se u centru Amsterdama. ‘Napredna politička partija izjavila je
„Odobravanje je bolje nego to prepustiti dilerima da nelegalno na ulici prodaju placebo.“
Zatim objašnjavaju „Sprečićemo maloletnike da obave kupoprodaju, postarati se da nema predoziranja i obrazovati ljude kako da smanje rizik od zavisnoti.“
Prošle godine na Amsterdam Dance Evetu troje ljudi je preminulo usled zloupotrebe narkotika, a ova zemlja, poznata po legalizaciji kanabisa, prednjači po pitanju smanjenja štete izazvane drogom naprednim programima.
Via Mixmag


You must be logged in to post a comment.