Matador se vraća u Beograd: Irski techno as večeras pod otvorenim nebom Kalemegdana

Irski tehno DJ i producent Matador se vraća u Beograd da protrese zidine Kalemegdanske tvrđave u subotu, 27. juna. Nakon uspešne večeri u klubu Kran prošle zime, Gavin Lynch će ovog puta nastupiti pod otvorenim nebom, na terenu koji mu je jako dobro poznat. Za domaću ekipu zaigraće tehno i haus asevi Ilija Đoković i Coeus, dok se ulaznice za ovaj događaj prodaju na biletarnicama Gigstixa po ceni od 1790 RSD za parter, a VIP po ceni od 3990 RSD.

Kada se Matador pojavio na sceni sa trakom “Kingswing” pred kraj 2011. godine, scena je doživljavala svoj novi procvat. Sada već legendarna etiketa M_nus bila je u punom sjaju i ljubiteljima minimalističnog tehna činilo se da Richie Hawtin ne može da napravi loš izbor, te je odlučio da potpiše svih 14 traka koje mu je Gavin poslao. Tako je mladi Irac za samo mesec dana nakon uspešnog remiksa za tehno klasik “D-Clash” uspeo da privuče pažnju svetske javnosti, ostane u žiži i vozi se na talasu dobrih izdanja dve decenije nakon.

Ubrzo je njegov raspored postao jako gust čemu sude nastupi na binama festivala Awakenings, Time Warp, Tomorrowland i Creamfields. Kako i sam priznaje, više voli klupsku atmosferu, te je bio čest gost za pultovima Output i Stereo Montreal, dok mu je Ibica postala drugi dom – Privilege, Amnesia i DC-10 su samo od nekih superklubova koji su mu bili na stalnoj letnjoj rotaciji. Najviše se ističu kultni Space i ENTER. žurke njegovog mentora koje su ga zacementirale kao jedno od najtraženijih tehno imena na planeti.

U poslednjih godinu dana Matador je bio veoma aktivan na polju muzičke produkcije – proširio je svoj muzički stil raskošnim melodijama, progresivnim sitnisajzerskim deonicama i filmskim aranžmanima za svoju etiketu RUKUS i objavio melodični tehno hit “Sirens” za Interstellar Records. Njegov koncept nastupa uživo je dobio svoj 2.0 hibridni tretman koji mu omogućava da bez problema kombinuje DJ set sa analognom opremom i na licu mesta već duže vreme je ambasador miksera PLAYdifferently MODEL1 i NEVE 5088.

Nemanja Petković Coeus je istaknuti srpski DJ i producent elektronske muzike iz Beograda. Kao pijanista koji je prešao u vode elektronske muzike, Coeus je stekao veliku popularnost na Balkanu i šire, čemu sude nastupi od Dubaija do Buenos Airesa. Njegove trake podržavaju neka od najvećih imena globalne scene, a izdaje muziku za izdavačke kuće Atlant, Oddity i Spectrum, dok se posebno izdvaja Beyond Dreaming EP za kultnu etiketu Afterlife. Prvi je dobitnik nagrade Beyond the Universe koju dodeljuju EXIT Festival i Gorki list za podršku domaćim talentima.

Ilija Đoković je jedan od najuspešnijih i najprepoznatljivijih srpskih DJ-eva i producenata elektronske muzike na globalnoj sceni. Tokom karijere koja aktivno traje više od jedne decenije, prešao je put od lokalnog talenta do internacionalno priznatog umetnika. Poznat je po izuzetnoj energiji i preciznom „čitanju“ publike na podijumu, što mu je zaslužno donelo nastupe na prestižnim festivalima EXIT, Lovefest, Untold i Ade, kao i klubovima Watergate, Egg i De Marktkantine.