Hermann Gröhe, nemački ministar zdravlja, izjavio je da će marihuana za medicinsku upotrebu biti legalizovana sledeće godine, preneo je CNN.
On želi da osiguravajuče kompanije pokriju troškove lečenja pacijentima koji su konsultovali doktora i koji, „nemaju tarapeutsku alternativu“. Dodaje da će za sada korišćenje marihuane biti legalizovano samo za medicinske svrhe.
Pored Australije i Holandije, države koje popuštaju svoje zakone o marihuani je malo, ali taj broj raste. Urugvaj je prva država koja je 2013. godine u potpunosti legaizovala marihuanu za upotrebu u rekreacione svrhe, kao i nekolicina američkih država. Čile je skoro posadio najveće legalno polje medicinske marihuane u Južnoj Americi.
via CNN
